002

002
احد اطرج
on May 25, 2019
64 views
بسمه تعالی
سروران گرامی سوال فرموده بودند که قسمت تاریخچه ورود چیست و چگونه کار میکنه و این ریپورته وروده ناشناس چیست . در ساده ترین توضیح باید عرض کنم تاریخچه ورود همان "نشست های فعال" در تلگرام است که با آن تشخیص میدهید کسی به اکانت شما وارد شده یا خیر . تفاوت کار اینجاست که در این سیستم در دو حالت این گزارش را به کاربر نشون میده یک) تغییر دستگاه _ دو) تغییر آی پی . در خصوص مورد دوم باید عرض کنم که تا چند سال پیش آی پی هر شخص مختص خودش بود و تغییر نمیکرد ولی اکنون اینگونه نیست و شما با هر بار خاموش و روشن کردن اینترنت دارای یک آی پی جدید میشوید . در این صورت با ورود به سایت ممکن است به شما اخطار ورود ناشناس دهد . برای بررسی ورود ناشناس بهترین راه شناختن رنج آی پی خودتون (که ممکن است یک رنج یا دو رنج یا سه رنج باشد) هستش و نوع دستگاه و مرورگرتون . مثلا در تصویر شماره یک با کمی دقت متوجه میشید که من با دو دستگاه وارد میشم . یکی ویندوز با مرورگر کروم و دومی با گوشی اندروید 5 . در مورد رنج آی پیتون هم میتونید از سایت هایی مثل whats my ip استفاده و اون رو به دست بیارید .
خوب حالا برای برطرف کردن اون اخطار دو امکان داریم .
امکان اول ) تشخیص دادیم که شخص وارد شونده خودمون نیستیم در این صورت در تصویر شماره دو (مستطیل های قرمز) میتوانید هم دستگاه فرد وارد شونده را بلاک کنید هم آی پی ایشان را ! یعنی کلا از سایت تحریم و دیگر با هیچ آی دی نمیتواند لاگین کند حتی اگر مدیر اصلی باشد !
امکان دوم) تشخیص دادیم که خودمون هستیم که در این صورت میتونیم در تصویر شماره دو روی "مورد اعتماد" کلیک کنیم تا دستگاه و آی پی را خودی تشخیص و در مرتبه های بعدی ورود را مجاز تشخیص دهد . ضمن این که این امکان که برای تامین امنیت کاربر راه اندازی شده یک آپشن اضافه نیز دارد و آن این که هر ورود غیر مجاز را از طریق ایمیل به شما اطلاع میدهد که این مورد امنیت را دوچندان برقرار مینماید . سپاس از همراهی شما .
یا علی (ع) مدد
Dimension: 553 x 287
File Size: 33.06 Kb
سعید
سلام.الان واسه من فقط کروم بود ولی شماره هاش فرق میکرد.یعنی همشون خودم بودم؟
1
1
May 25, 2019
❣ khanumgol❣
نه خرزوخان بوده ههههههههههه خو خودت بودی دیگه داداش
May 25, 2019
احد اطرج
داداش شماره هاش مشکلی نداره . توی توضیحات نوشتم . حالا در مورد رنج آی پی باید بگم که : مثلا آی اس پی شما که بهتون اینترنت ارائه میده یه رنج آی پی داره مثلا : 127.0.0.0 تا 129.0.0.0 که در این بازه آی پی ممکنه یه عدد بهتون اختصاص بده مثلا یه بار : 127.0.0.1 و دفعه بعد 128.99.99.99 و دفعه بعد 128.1.1.1...View More
1
1
May 25, 2019 Edited
سعید
ممنون.اگه تواین بازه یدفه فرق کنه یعنی خودم نیستم.من یه مشکلی که دارم اینه که خیلی سخت کارمیکنه صفحم.ازساعت ۲میخام یه سوال کنم.همش گیرمیکنه
May 25, 2019
آیســل
سلام دستتون درد نکنه بابت راهنمایی خوبتون
1
1
May 25, 2019